XXVI. konference Sekce gynekologické endoskopie ČGPS ČLS JEP 2017 se zahraniční účastí


Vyšlo v časopise: Ceska Gynekol 2017; 82(4): 334-335

26.–28. října, Olomouc

Vážené kolegyně a kolegové, milí přátelé,

srdečně Vás zveme na XXVI. konferenci Sekce gynekologické endoskopie ČGPS ČLS JEP, která se bude konat opět v Olomouci, na osvědčeném místě – v konferenčních prostorech Clarion Congress Hotel Olomouc. Program konference zahrne sekci lékařů, instrumentářek a posterovou sekci. V odborném programu vystoupí pozvaní zahraniční hosté, budou zařazeny vyžádané přednášky dalších pozvaných hostů a volná sdělení k hlavním tématům. Podstatný čas v programu bude vyčleněn pro diskusi.

Hlavním tématem odborného programu letošní konference budou „Novinky v gynekologické endoskopii“.

Významnou součástí programu konference budou workshopy vedené renomovanými kolegy, které se budou konat 26. října.

V rámci workshopu hysteroskopie bude v první části probrána kompletní teoretická průprava k hysteroskopii. V praktické části si účastníci budou moci samostatně nebo s asistencí zkušených kolegů na kvalitních trenažérech vyzkoušet postupy operačních hysteroskopických výkonů. Workshop je určen jak začínajícím kolegům, tak těm, kteří se v hysteroskopii zdokonalují a rádi by získali nové tipy a triky.

Cílem workshopu Základy robotické operativy v gynekologii je získat jak teoretické informace o robotickém systému a zásadách jeho použití, tak praktický nácvik. Součástí workshopu je praktická práce s robotem na modelu, nácvik dovedností na simulátoru a výklad u videozáznamů z roboticky asistovaných výkonů. Workshop je vhodný jak pro lékaře, kteří mají zkušenosti s laparoskopickou operativou a mohou si porovnat náročnosti některých výkonů, tak pro ty, kteří laparoskopicky neoperují. Pro účast na workshopu je nezbytná extra registrace.

Součástí programu druhého konferenčního dne budou živé přenosy endoskopických výkonů.

Vyhlašujeme cenu za nejlepší volné sdělení k hlavním tématům přihlášeným do programu konference pro autora do 33 let. Cena bude vyhodnocena odbornou komisí a vyhlášena na závěr konference.

Na konferenci zveme odborné firmy, aby zde prezentovaly svoje nejnovější poznatky a zkušenosti. Poskytneme jim prostor pro vlastní satelitní sympozia nebo sponzorované přednášky.

Věříme, že rádi přijmete naše pozvání a těšíme se na Vaši účast a setkání v Olomouci.

S úctou

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.,

předseda Sekce gynekologické endoskopie ČGPS ČLS JEP, předseda organizačního výboru konference

MUDr. Martin Charvát, Ph.D.,

vědecký sekretář a koordinátor odborného programu

Termín a místo konání: čtvrtek 26. října – sobota 28. října 2017 Clarion Congress Hotel Pořadatel konference: Sekce gynekologické endoskopie České gynekologické a porodnické společnosti ČLS JEP

Organizační výbor konference:

  • Michal Mára, předseda organizačního výboru, předseda konference
  • Radovan Pilka, místopředseda organizačního výboru
  • Martin Charvát, vědecký sekretář a koordinátor odborného programu
  • Zdeněk Adamík
  • Jan Drahoňovský
  • Josef Eim
  • Eduard Kučera
  • David Kužel
  • Zdeněk Novotný

Pozvaní zahraniční přednášející: Stefano Uccella, MD, PhD, COEMIG Surgeon by the AAGL (Center of Excellence in Minimally Invasive Gynecology), Division of Gynecologic Oncology, Policlinico Gemelli, Catholic University of the Sacred Heart, Rome, Italy a doc. MUDr. Tibor Bielik, PhD., Gynekologicko-porodnická klinika FNsP F.D.R. Banská Bystrica, Slovenská republika.

Odborný program konference

bude průběžně zveřejňován v sekci Novinky na www.laparoskop.cz/sge2017. Programový sborník s abstrakty obdrží registrovaní účastníci při registraci. Konference je jako vzdělávací akce zařazena do systému celoživotního vzdělávání lékařů a účast na ní je ohodnocena certifikátem s příslušným počtem kreditů.

Samostatná sekce instrumentářek je jako vzdělávací akce zařazena do kreditního systému České asociace sester podle vyhlášky MZ ČR č. 4/2010 Sb.

Aktivní účast na konferenci je možná formou volného sdělení nebo posterové prezentace. Konečným termínem pro přijetí přihlášek včetně abstrakt je 15. září 2017. Přihlášku k aktivní účasti včetně abstrakt lze podat výlučně on-line prostřednictvím formuláře na www.laparoskop.cz/sge2017.

Prvnímu autorovi přijatého aktivního sdělení nebo posterové prezentace do programu konference bude poskytnuta 50% sleva na registraci.

Elektronická verze Programového sborníku s abstrakty bude zveřejněna na www.laparoskop.cz/sge2017 15. října 2017.

Upozornění: Pro registraci, objednávání hotelového ubytování a další komunikaci s organizátorem konference využívejte výlučně on-line komunikaci prostřednictvím adresy www.laparoskop.cz/sge2017, kde jsou k dispozici vždy aktuální a komplexní informace a pokyny.

Závazná pravidla pro účast na konferenci, stornovací a platební podmínky najdete na www.laparoskop.cz/sge2017.


Štítky
Dětská gynekologie Gynekologie a porodnictví Reprodukční medicína

Článek vyšel v časopise

Česká gynekologie

Číslo 4

2017 Číslo 4

Nejčtenější v tomto čísle
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se