Definice laparoskopické hysterektomie


Definice laparoskopické hysterektomie

Objective:
to define laparoscopic hysterectomy.Designe: short review.Setting: Departments Gynaecology, Kladno Hospital and Na Homolce Hospital, Prague.Method: a retrospective study and analyse of literature and information database (Medline 1994-1998).Conclusion: we suggest nomenclature and LH classification for the Czech Endoscopic Society,which will bases on the guidelines published by Nezhat et al. and defined esspecially two forms oflaparoscopic assisted vaginal hysterectomy (superior and inferior typ).

Key words:
laparoscopic hysterectomy-definition


Autoři: Z. Holub 1;  P. Bartoš 2
Působiště autorů: Gynek. -porod. oddělení, Nemocnice Kladno, primář MUDr. Z. Holub, CSc. 2 Oddělení gynekologie a miniinvazivní chirurgie, Nemocnice Na Homolce, Praha, primář MUDr. P. Bartoš, M. MED.
Vyšlo v časopise: Ceska Gynekol 1999; (5): 326-327
Kategorie: Články

Souhrn

Cíl studie:
definovat laparoskopickou hysterektomii.Typ studie: krátké review.Název a sídlo pracoviště: Gynekologická oddělení, Nemocnice Kladno a Nemocnice Na Homolce,Praha.Metodika: retrospektivní studie a analytický rozbor literatury a informační databáze (Medline1994 - 1998).Závěr: navržena nomenklatura a klasifikace LH pro Českou endoskopickou společnost. Základyjsou odvozeny od doporučení publikovaného Nezhatem et al. a vymezují zejména dvě formy lapa-roskopicky asistované vaginální hysterektomie (superiorní a inferiorní typ).

Klíčová slova:
laparoskopická hysterektomie - definice

Plné znění tohoto článku není v digitalizované podobě.
V případě zájmu kontaktujte NTO ČLS JEP, které vám může poskytnout sken časopisu.

Štítky
Dětská gynekologie Gynekologie a porodnictví Reprodukční medicína
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se