Vzpomínka na MUDr. Jana Kvasničku, CSc.


Vyšlo v časopise: Ceska Gynekol 2013; 78(6): 589

Letos šestnáctého května tomu bylo deset let, kdy ve 34 letech tragicky zahynul náš kolega a kamarád odborný asistent MUDr. Jan Kvasnička, CSc. Na hradeckou kliniku nastoupil dne 3. 7. 2000. Pamatuji se na slunečné ráno, kdy jsem uviděl Honzu poprvé.

Inteligentní a pracovitý člověk, kterého si nešlo nevšimnout. Byl na něm vidět velký zájem o obor. Jeho odborným zaměřením byla především gynekologická endokrinologie a menopauza, v rámci operativy se chtěl věnovat urogynekologii a v gynekologii vycházel i z rodinné tradice, měl velmi dobrý přehled o hematologických aspektech v našem oboru. V roce 2002 byla v České gynekologii jeho práce vyhodnocena jako nejlepší publikace roku. Honza byl tátou tří dětí, citlivý manžel, uznávaný kolega a v neposlední řadě pozitivně naladěný člověk.

Život sice krátký, ale mnohé naznačující. Bezprostřednost a snaha pomoci. Pamatuji se na víkendovou službu, kdy k nám byla přeložena nedělka s puerperální sepsí po spontánním porodu do vody a museli jsme dělat z vitální indikace hysterektomii. Konec výkonu byl doprovázen vznikem silného DIC. Musím říci, že jsem tehdy v Honzovi cítil velkou oporu.

Čas utíká čím dál rychleji a o to více je člověk vděčný za to, že je mu během jeho vyměřené doby dovoleno setkat se s lidmi, kteří v mnohém ostatní převyšují.

„Honzo, kamaráde, vzpomínky na společně strávené chvíle mne hřejí, jsme moc rádi, že jsme Tě mohli poznat!“

Jiří Špaček

J. Raudová

Porodnická a gynekologická klinikaLF UK a FN v Hradci Králové


Štítky
Dětská gynekologie Gynekologie a porodnictví Reprodukční medicína
Článek Rejstříky

Článek vyšel v časopise

Česká gynekologie

Číslo 6

2013 Číslo 6

Nejčtenější v tomto čísle
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se